7.1 Strefa pikniku

Awatar użytkownika
FAQ-Team
Moderator
Posty: 208
Rejestracja: pn lis 15, 2010 6:15 pm
Płeć: Mężczyzna

7.1 Strefa pikniku

Postautor: FAQ-Team » wt paź 09, 2012 10:33 pm

Strefa pikniku to zaciszne miejsce w zagajniku w El Fiszado, tuż za Farmoloterią.
Obrazek

Dostęp do strefy pikniku otrzymamy po osiągnięciu 11 poziomu. W strefie pikniku mamy możliwość przetwarzania swoich bio-produktów w pyszne dania.

Przygodę w strefie rozpoczynamy ze stoiskiem z napojami, a od poziomu 12 mamy dostęp również do bistro.

Tutaj odwiedzać nas będzie specjalna klientela tzw. łasuchy. Te głodomory nie tylko odkupią od nas przygotowane potrawy, ale również chętnie skorzystają z zaproszenia do stołu gdzie radośnie spałaszują przygotowane przez nas pyszności. Łasuchy płacą od 80 do 100 procent ceny wykorzystanych produktów i nawet dorzucają napiwek jeśli są zadowoleni.
Obrazek renciści
Obrazek białe kołnierzyki
Obrazek proletariusze
Obrazek sknery

Od poziomu 11 będzie przychodziło do nas 4 łasuchów na dzień. Co 5 poziom będzie dochodził kolejny łasuch. W przeciwieństwie do klientów na farmie łasuchy pojawiają się tylko danego dnia. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca lub nie nadążamy z produkcją łasuchy z danego dnia już nas nie odwiedzą. Zadowolone łasuchy chętnie wręczają napiwki. Napiwek zależy od klienta* i wynosi od 0 do 10 procent. Można trwale podwyższyć wysokość napiwku przez zdobywanie gwiazdek mistrza w przygotowywaniu danych potraw - wraz z ilością gwiazdek rośnie wysokość napiwków.
Obrazek


Łasuchy spędzają również różną ilość czasu przy stole. Renciści jedzą na przykład dłużej, ale wręczają za to wyższy napiwek. Aby obsłużyć łasucha należy wybrać dla niego miejsce przy stole, można to zrobić dopiero wtedy gdy posiadamy wszystkie produkty, na które ma on ochotę.
Obrazek
Aby odebrać od łasuchów wynagrodzenie i - być może - napiwek za przygotowane potrawy należy kliknąć na niego jak już skończy się posilać.
Obrazek

* napiwki zależą od stołującego się u nas łasucha. Jeśli przyjmiemy, że na obiady przychodzą do nas renciści, białe kołnierzyki, proletariusze i sknery, to najogólniej można powiedzieć, że renciści stołują się najdłużej, ale jednocześnie wręczają najwyższy napiwek. Białe kołnierzyki wpadają tylko na lunch, co oznacza, że stołują się krócej niż renciści i płacą również niższy napiwek. Proletariusze z kolei kompletnie lekceważą naszą renomę najlepszej kuchni w okolicy, przychodzą tylko żeby szybko zaspokoić głód i dają do tego odpowiednio niski napiwek. Największym problemem są jednak sknery, Ci w ogóle nie doceniają wartości naszego kulinarnego kunsztu, najedzą się, zapłacą tyle ile Ci się należy i basta, ani talara więcej.
Jeśli zdobędziemy tytuł mistrza w danej potrawie, będziemy otrzymywać również sowity napiwek (min 10%), ale tylko dwie pierwsze grupy w pełni docenią walory naszych potraw. Proletariusze będą w dalszym ciągu wręczali niższy niższy napiwek niż nakazywałby to konwenans, a sknery ... podczas odbierania należności po prostu w dalszym ciągu miło się uśmiechajmy ;)


Autor: poiu13

Obrazek

Wróć do „8. FAQ - Strefa pikniku”